Տրանսպորտի նախարարն իրատեսական է համարում Գյումրիից 10 000 դրամանոց տոմսով ավիափոխադրումները
ԵՐԵՎԱՆ, 27ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն իրատեսական է համարում է Գյումրիից 10 հազար դրամանոց տոմսով դեպի Մոսկվա ուղևորափոխադրումների իրականացումը: Այդ մասին Մարտիրոսյանը նշեց կառավարության նիստից հետո՝ լրագրողների հետ զրույցում:
«Նոյեմբերի վերջից կկազմակերպվեն թռիչքները, տոմսի արժեքը կսկսվի 10 հազար դրամից: Այդ գինն իրատեսական եմ համարում»,- «Արմենպրես»-իփոխանցմամբ, ասաց նախարարը: Միաժամանակ, Մարտիրոսյանը դժվարացավ նշել, թե տոմսերի արժեքը որքանի կհասնի՝ հավելելով, որ 10 հազար դրամանոց տոմսեր հաստատ կլինեն:
Հոկտեմբերի 26-ին հայտնի է դարձել, որ ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերությունը պատրաստվում է Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանից դեպի Մոսկվայի «Վնուկովո» օդանավակայան թռիչքներ կազմակերպել: Տոմսերի գները կսկսվեն 10 դրամից:

Minister says operating 10,000AMD flights from Gyumri is realistic
YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. Minister of Transportation, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan says operating 10,000AMD priced flights from Gyumri to Moscow is realistic, the minister told reporters after the Cabinet meeting.
“Flights will start operating late November, tickets will be priced starting 10,000AMD. I find that price realistic”, he said.
The Russian “Pobeda” airlines will start operating flights from Gyumri’s Shirak airport to Moscow’s Vnukovo airport. The price of tickets will start at 10,000 AMD.