Քլինթոնը միայն խորհրդանշական առավելություն ունի Թրամփի նկատմամբ. Los Angeles Times
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Los Angeles Times թերթի անցկացրած հարցումը ցույց Է տվել, որ Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը ընտրություններից 14 օր առաջ միայն խորհրդանշական առավելություն ունի նախագահական մրցարշավում հանրապետական կուսակցությունից իր ընդդիմախոս Դոնալդ Թրամփի նկատմամբ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Հոկտեմբերի 25-ին Դոնալդ Թրամփի օգտին պատրաստ Է ձայն տալ հարցվածների 44,1 տոկոսը, Հիլարի Քլինթոնին աջակցում Է 45 տոկոսը»,-ասված Է թերթի կայքում:
Նոր հարցմանը մասնակցել Է 3 հազար 104 մարդ, նշում Է հրատարակությունը, որն ամերիկացիների քաղաքական նախապատվությունների մոնիթորինգ Է անցկացնում:
Թրամփն ինքը հոկտեմբերի 24-ին Ֆլորիդայի նահանգում ունեցած ելույթի ժամանակ իր կողմնակիցներին հայտարարել Է, որ ինքը կշահի նախագահական մրցարշավը նույնիսկ այն պայմաններում, երբ մամուլն անազնիվ արշավ Է ծավալել իր դեմ եւ «կեղծ հարցումներ» Է տարածում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Опрос LA Times: Клинтон символически опережает Трампа в президентской гонке
Опрос газеты Los Angeles Times показал, что кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон символически опережает своего оппонента от Республиканской партии Дональда Трампа в президентской гонке за 14 дней до выборов.
"25 октября за Дональда Трампа готовы отдать голоса 44,1%, Хиллари Клинтон поддерживают 45%", — говорится на сайте газеты.
В новом опросе участвовали 3 тысячи 104 человека, отмечает издание, которое ведет мониторинг политических предпочтений американцев, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Газета Los Angeles Times базируется в штате Калифорния, который традиционно считается штатом сторонников Демократической партии.
По данным большинства предыдущих опросов, Клинтон пока опережает Трампа как в целом по стране, так и в шести так называемых спорных штатах (в Айове, Огайо, Мэне, Флориде, Неваде и в Северной Каролине), где у кандидатов не было явного преимущества среди сторонников. Вместе с тем штаб Трампа опубликовал заявление, согласно которому он побеждает в "спорных" штатах.
Сам Трамп в понедельник во время выступления в штате Флорида заявил своим сторонникам, что он выигрывает президентскую гонку на фоне ведения нечестной против него кампании со стороны прессы, которая распространяет "ложные опросы".