Երևանում կայանալու է ՀՀ-ԵՄ շրջանակային համաձայնագրի բանակցությունների 5-րդ փուլը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հաջորդ շաբաթ տեղի է ունենալու ՀՀ-ի և Եվրոպական միության միջև շրջանակային նոր համաձայնագրի բանակցությունների հինգերորդ փուլը: Այդ մասին հոկտեմբերի 18-ին հայտարարեց Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին։
«Դա լինելու է շատ կարևոր փուլ: Կարծում եմ, որ երկու կողմերն էլ պատրաստվում են գրանցել վճռորոշ առաջընթաց»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշեց Սվիտալսկին։
Հոկտեմբերի 18-ին Սվիտալսկիի հետ հանդիպմանը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը վստահություն էր հայտնել, որ կողմերին կհաջողվի պահպանել դրական միտումը:

В Ереване состоится пятый раунд переговоров вокруг нового рамочного соглашения между Арменией и ЕС
На следующей неделе в Ереване состоится пятый раунд переговоров вокруг нового рамочного соглашения между Арменией и ЕС. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил 18 октября руководитель делегации ЕС в Армении, посол Петр Свитальский.
«Это очень важный раунд. Думаю, что обе стороны готовятся к решительному прогрессу», - отметил Свитальский.
18 октября на встрече с послом Свитальским премьер-министр Армении Карен Карапетян выразил уверенность, что сторонам удастся сохранить положительную динамику отношений.