Երևանում կայանալու է ՀՀ-ԵՄ շրջանակային համաձայնագրի բանակցությունների 5-րդ փուլը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հաջորդ շաբաթ տեղի է ունենալու ՀՀ-ի և Եվրոպական միության միջև շրջանակային նոր համաձայնագրի բանակցությունների հինգերորդ փուլը: Այդ մասին հոկտեմբերի 18-ին հայտարարեց Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին։
«Դա լինելու է շատ կարևոր փուլ: Կարծում եմ, որ երկու կողմերն էլ պատրաստվում են գրանցել վճռորոշ առաջընթաց»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշեց Սվիտալսկին։
Հոկտեմբերի 18-ին Սվիտալսկիի հետ հանդիպմանը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը վստահություն էր հայտնել, որ կողմերին կհաջողվի պահպանել դրական միտումը:

5th round of Armenia-EU negotiations on framework agreement to take place in Yerevan
YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. The 5th round of Armenia-EU negotiations on the framework agreement will take place in Armenia next week, Head of the EU Delegation to Armenia Piotr Switalski announced on October 18.
“That will be a key stage. I think both sides are interested in a confident progress”, “Armenpress” reports Switalski saying.
In a meeting with Piotr Switalski on October 18, Armenian Premier Karen Karapetyan had expressed confidence that the sides will manage to preserve the positive trend.