Հինգ օրում Հալեպում գրեթե 100 երեխա Է զոհվել. ՅՈՒՆԻՍԵՖ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 23-ից ի վեր Հալեպի՝ զինյալների կողմից վերահսկվող արեւելյան թաղամասերում, որոնց վրա հարձակում են ծավալել կառավարամետ ուժերը, զոհվել Է առնազն 96 երեխա, եւս 223-ը վերքեր են ստացել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամը (ՅՈՒՆԻՍԵՖ):
«Ուրբաթ օրվանից սպանվել Է առնվազն 96 երեխա եւ վերքեր են ստացել 223-ը»,- ասված Է կազմակերպության պաշտոնական կայքում զետեղված հաղորդագրության մեջ: «Հալեպի երեխաները հայտնվել են իսկական մղձավանջում, որից չեն կարողանում դուրս պրծնել: Անկարելի Է բառեր գտնել նրանց տառապանքները նկարագրելու համար»,- նշել Է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործադիր տնօրենի տեղակալ Ջասթին Ֆորսայթը:
ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի տեղեկատվության համաձայն՝ քաղաքի արեւելյան մասին իրադրությունը սրընթաց վատանում Է: Շուրջ 30 բժիշկներ, որոնք շարունակում են աշխատանքը, չեն հասցնում օգնություն ցուցաբերել վիրավորներին ու հիվանդներին, դեղորայքի սուր պակաս Է զգացվում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Almost 100 children killed in Aleppo in 5 days - UNICEF
YEREVAN, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. At least 96 children have been killed and 223 have been injured in Eastern Aleppo since Friday, UNICEF said, reports “Armenpress”.
“The children of Aleppo are trapped in a living nightmare,” said UNICEF Deputy Executive Director Justin Forsyth. “There are no words left to describe the suffering they are experiencing.”
The health system in Eastern Aleppo is crumbling with some 30 doctors left, hardly any equipment or emergency medicine to treat the injured, and an ever increasing number of trauma cases.
A doctor on the ground told UNICEF that children with low chances of survival are too often left to die due to limited capacity and supplies.
“Nothing can justify such assaults on children and such total disregard for human life. The suffering – and the shock among children – is definitely the worst we have seen,” said Forsyth.