Cadillac-ը ցուցադրել է ապագայի ավտոմեքենան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների Cadillac ընկերությունը ներկայացրել Է նոր կոնցեպտ-քար, որն ստացել Է Escala անվանումը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է մամուլի տեղեկագրում, որն ստացվել Է օգոստոսի 22-ին:
Escala-ի կապոտի տակ 4,2 լիտր ծավալով ութգլանանի շարժիչ Է: Այն հանդերձված Է վառելիքի տնտեսման հատուկ համակարգով: Սալոնում տեղադրված Է մեծ Էկրան, որը համատեղում Է մուլտիմեդիական համակարգը եւ սարքերի վահանակը:
Ուղեւորների համար հետին նստոցին նաեւ նախատեսված են մուլտիմեդիական Էկրաններ, որոնցից յուրաքանչյուրը թաքնված Է առջեւի բազկաթոռի գլխակալում: Ավտոմեքենայի ղեկը եւ նստոցները պատված են գործվածքով:

Cadillac показал машину будущего
Американская компания Cadillac представила новый концепт-кар, который получил название Escala. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом говорится в пресс-релизе, который поступил 22 августа.
Под капотом Escala установлен восьмицилиндровый двигатель объемом 4,2 литра. Он оснащен специальной системой для экономии топлива. В салоне установлен большой экран, который совмещает в себе мультимедийную систему и приборную панель.
Для пассажиров на заднем сидении также предусмотрены мультимедийные экраны, каждый из которых прячется в подголовник переднего кресла. Руль и сиденья в автомобиле обиты тканью.
По словам производителей, дизайнерские решения в скором времени будут применены и в других машинах марки.