Բելառուսի պաշտպանության նախարարը վստահ է, որ Հայաստանի ԶՈՒ-ի հետ սերտ համագործակցությունը շարունակական կլինի
Բելառուսի պաշտպանության նախարարը վստահ է, որ Հայաստանի ԶՈՒ-ի հետ սերտ
համագործակցությունը շարունակական կլինի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Բելառուսի զինված ուժերի երկկողմ համագործակցության և փոխգործակցության շրջանակներում բոլոր աշխատանքները պարտաճանաչ կերպով իրականացվում են: ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Հայաստանի և Բելառուսի ՊՆ պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց Բելառուսի պաշտպանության նախարար Անդրեյ Ռավկովը: «Մենք մեր աշխատանքները սկսել ենք օգոստոսի 16-ին ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում: Այսօր երկօրյա պաշտոնական այցի շրջանակներում մենք կաշխատենք մի շարք հարցերի շուրջ: Այսօր խոսքը գնում է ոչ միայն հայ և բելառուս ժողովուրդների, մեր երկրների նախագահների բարեկամության մասին, այլ մենք խոսում ենք այն մասին, որ երկու երկրների զինված ուժերի միջև համագործակցության և փոխգործակցության շրջանակներում բոլոր աշխատանքները պարտաճանաչ կերպով կատարվում են՝  պաշտպանության նախարարների կամքի շնորհիվ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Անդրեյ Ռավկովը:
Նա վստահություն հայտնեց, որ երկու երկրների զինված ուժերի սերտ համագործակցությունը կշարունակվի՝ ընդգծելով, որ այդ համագործակցության ճանապարհին կարող են առաջանալ նաև խնդիրներ, որոնք լուծում կստանան ամենակարճ ժամկետում: «Այն խնդիրները, որոնք առաջացել են, կարող են նորից առաջանալ, որովհետև հենց խնդիրները լուծելու ճանապարհով ենք մենք առաջ շարժվում: Դրանք կլուծվեն ամենակարճ ժամկետում»,- ասաց Բելառուսի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը:
Ռավկովը շնորհակալություն հայտնեց հայ ժողովրդին և փոխանցեց բելառուս ժողովրդի ջերմ ողջույններն ու ամենաբարեկամական մաղթանքները: «Ես առաջին անգամ եմ Հայաստանում: Սա հին հող է, որտեղ ապրում է հրաշալի և աշխատասեր ժողովուրդ, որն էլ իր հերթին ունի սեփական երկրի անվտանգությունն ապահովելու վրա կենտրոնացած զինված ուժեր: «Ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել հայ ժողովրդին, անձամբ Հայաստանի պաշտպանության նախարարին՝ ջերմ ընդունելության համար և Բելառուսի անունից փոխանցել ջերմագին ողջույններ և ամենաբարեկամական մաղթանքները»,- նշեց Անդրեյ Ռավկովը:

Defense Minister of Belarus is confident close cooperation with Armenian Armed Forces will be continuous
Defense Minister of Belarus is confident close cooperation with Armenian Armed Forces will be
continuous
YEREVAN, AUGUST 17, ARMENPRESS. All works within the framework of bilateral cooperation between the Armed Forces of Armenia and Belarus are properly implemented, Defense Minister of Belarus Andrei Ravkov told reporters after a meeting with Armenian Defense Ministry leadership in Yerevan.
“We started our works within the framework of CSTO Defense Ministers Council’s session on August 16. Today, within the framework of the two-day official visit, we will work around several issues. Today it’s about not only the friendship of Armenian and Belarusian peoples, the Presidents of our countries, but it’s about the fact that all works within the framework of cooperation of the Armed Forces of the two countries are properly being implemented, thanks to the will of defense ministers”, Ravkov said.
He expressed confidence that the close cooperation of the Armed Forces of Armenia and Belarus will continue, and underscored that problems might occur in the path of this cooperation, which, however will be solved in the shortest period of time.
“Those problems, which have occurred, might occur again, because we move forward by the problem-solving path. They will be solved within the shortest period of time”, the Belarusian Defense Minister said.
Ravkov thanked the Armenian people and conveyed the warm greetings and friendly wishes of the people of Belarus. “This is my first time in Armenia. This is ancient land, where wonderful and hard-working people live, which in its turn has Armed Forces centered on ensuring security of its own country. I would like to thank the people of Armenia, personally Defense Minister of Armenia, for the warm reception and I would like to convey on behalf of Belarus the warmest greetings and friendliest wishes”, Ravkov said.