ՀՀ ԱԳ նախարարն ու Վրաստանի Նախագահը քննարկել են հայ-վրացական փոխգործակցության ընդլայնման հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով օգոստոսի 1-ին Թբիլիսի ժամանած ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Վրաստանի Նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, ողջունելով հյուրին՝ Վրաստանի Նախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ միշտ հաճելի է բարեկամ Հայաստանից բարձրաստիճան հյուրեր ընդունել և քննարկել երկու հարևանների միջև բարիդրացիական հարաբերությունների առավել զարգացման հնարավորությունները։
Հաղորդագրության մեջ նաև նշված է. «Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էդվարդ Նալբանդյանը Վրաստանի Նախագահին փոխանցեց Հայաստանի Նախագահի ողջույններն ու բարեմաղթանքները և տեղեկացրեց Թբիլիսիում իր ունեցած հանդիպումների և քննարկումների արդյունքների մասին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին հայ-վրացական փոխգործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր, անդրադարձան տարածաշրջանային համագործակցության հնարավորություններին:
Էդվարդ Նալբանդյանը Գեորգի Մարգվելաշվիլիին ներկայացրեց Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերն՝ ուղղված Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարմանը, ինչը հնարավորություն կընձեռի առաջ մղել ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորումը։
Նախագահ Մարգվելաշվիլին խնդրեց իր լավագույն բարեմաղթանքներն ու հարգանքի հավաստիքը փոխանցել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին»։

Georgian cooperation
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian – who arrived in Tbilisi on August 1 on an official visit – had a meeting with Georgian President Giorgi Margvelashvili.
Welcoming minister Nalbandian, the Georgian President noted with satisfaction that it is always pleasant to host high-ranking guests from friendly Armenia and discuss possibilities of even more developing the friendly neighboring relations, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia told ARMENPRESS.
The ministries statement reads: “By thanking for the reception, Edward Nalbandian conveyed the greetings and regards of Armenian President to the Georgian President and informed about the results of his meetings and discussion in Tbilisi.
The sides discussed issues of expanding Armenian-Georgian cooperation and touched upon possibilities of regional cooperation.
Minister Nalbandian presented the efforts of Armenia and the OSCE Minsk group aimed at realizing the agreements reached during the summits in Vienna and St. Petersburg, which will allow advancing the peaceful solution of the Nagorno Karabakh conflict.
President Margvelashvili asked to convey his best regards and respects to President Serzh Sargsyan”.