Հայաստանի պատվիրակությունը ներկա է գտնվել «Միջազգային բանակային խաղեր-2016»-ի բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 30-ին Մոսկվայում ներկա է գտնվել «Միջազգային բանակային խաղեր-2016» միջոցառումների հանդիսավոր բացմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ-Նովոստի»-ն, բացմանը ներկա են եղել նաև Բելառուսի, Ղազախստանի ու ևս 15 մասնակից-պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների բարձր ներկայացուցիչներ: Խաղերի բացումը տեղի է ունեցել մերձմոսկովյան «Պատրիոտ» պարկում:
Խաղերի բացման արարողությանը ներկա են եղել նաև Բելառուսի և Ղազախստանի պաշտպանության նախարարներ Անդրեյ Ռավկովն ու Իմանգալի Տասմագամբետովը, Ադրբեջանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Նիզամ Օսմանովը, ՌԴ-ում Չինաստանի դեսպան Լի Հուեյը և Ֆիջիի զինված ուժերի հրամանատար Ուիլյամ Նաուպոտոն:
ՌԴ պաշտպանական գերատեսչությունում ընդգծել են, որ Ռուսաստան են ժամանել նաև 15 այլ երկրների պատվիրակություններ: Խաղերի 23 մրցաձևերին մասնակցում են 19 երկրների 121 թիմեր:

YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. The Armenian Defense Ministry delegation led by First Deputy Minister Davit Tonoyan was present at the opening ceremony of “International Army Games – 2016” in Moscow on July 30.
High ranking officials of Defense Ministries from Belarus, Kazakhstan and 15 more participant states were present at the ceremony, RIA Novosti reported.
Defense Minister of Belarus Andrei Ravkov and Defense Minister of Kazakhstan Imangali Tasmagambetov were present at the opening ceremony.
Deputy Chief of the General Staff of Azerbaijan’s Armed Forces Nizam Osmanov, Ambassador of China to Russia Li Hui, and Commander of the Military Forces of Fiji Viliame Naupoto were also present.