Երևանի 5 բժշկական հաստատություններ են տեղափոխվել 60 տուժածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով նախնական տվյալներով  շտապ օգնության մեքենաներով մայրաքաղաքի 5  բժշկական հաստատություն են տեղափոխվել կամ դիմել տարբեր վնասվածքներով 60 տուժած։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում այս պահին գտնվող 42 տուժածից  մասնագետները ծանր են գնահատում 2-ի վիճակը։ Նրանցից մեկի աչքն է վիրահատվում, մյուսի մոտ այրվածքներ են։ Քննարկվում է մասնագիտական կենտրոն նրա տեղափոխման հարցը ։ Ծանր է գնահատվում նաև «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 12 տուժածներից մեկի  վիճակը։ Այստեղ գտնվող տուժած  5 ոստիկանից 1-ին`  որովայնի հրազենային վնասվածքով, այս պահին վիրահատում են։
Մնացած տուժածների վիճակը բավարար է։
Ինչ վերաբերում է մանկահասակ երեխաներ հոսպիտալացնելու մասին մամուլում շրջանառվող լուրերին, ապա ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ Երևանի որևէ հիվանդանոց, ինչպես նաև «Շտապբուժօգնությունը» այդ լուրերը չի հաստատել։

60 hospitalized in hospitals across Yerevan
YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. According to preliminary data 60 people have sought medical assistance or have been transported to five different hospitals in Yerevan after the incidents in Khorenatsi Street and Sari Tagh.
The Healthcare Ministry told ARMENPRESS 42 have been hospitalized in the “St. Gregory the Illuminator” medical center. Two of them are in serious condition. One of them is undergoing an eye surgery; the other one has received burns.
12 have been hospitalized in the Erebuni Medical Center. One of the injured is in serious condition. Five police officers are hospitalized in the Erebuni Medical Center. One of the police officers has sustained a gunshot wound to the abdomen and is currently undergoing surgery.
The conditions of the other injured persons are stable.
Regarding media reports on minors being hospitalized, the Healthcare Ministry said these reports have not been verified by any hospital or emergency crews.