Brexit-ը հարցականի տակ է դրել ամբողջ աշխարհի ապագան. Օլանդ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու որոշումը ՄԱԿ-ի անդամ երկրների վրա ազդեցություն չի ունենա, սակայն դա ողջ մոլորակի համար հարց է բարձրացնում, թե ինչ կլինի հետո: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «ՌԻԱ Նովոստի»-ն գրում է, որ նման կարծիք է հայտնել Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ Փարիզում կայացած հանդիպումից հետո:
Օլանդն ասել է, որ Brexit-ն, իհարկե, ՄԱԿ-ում Մեծ Բրիտանիայի տեղի համար հետևանքներ չի ունենա: Նա նաև հայտարարել է, որ խորապես ցավակցում է բրիտանական հանրաքվեի համար, թեպետ և հարգում է այդ որոշումը ժողովրդավարության պայմաններում, և նորից կոչ է արել ստեղծված իրավիճակից հետևություններ անել:
Նա նաև հայտարարել է, որ անկախ Brexit-ից՝ Ֆրանսիան շարունակելու է ինչպես տնտեսական, այնպես էլ փախստականների և պաշտպանության հարցերով համագործակցությունը Մեծ Բրիտանիայի հետ:
Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու կողմնակիցները հաղթանակ են տարել հանրաքվեում. Brexit-ի օգտին տրված ձայները գերազանցել են 16,7 միլիոնը:

YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. British vote to leave the European Union will not have an impact on the UN member states, but for the entire planet there is a question what will happen, French President François Hollande said after the meeting with the UN Secretary-General, reports “RIA Novosti”.
He said the Brexit, of course, will not have an impact on the UK’s place in the UN. He also stated that he is deeply sorry for the Brexit vote, however, he respects this decision in democratic conditions, and he once again called to draw conclusions from this situation.
He said regardless of the Brexit, France will continue to cooperate with the Great Britain on economic, military fields and the refugee issue.
On June 23 a referendum was held on the UK’s EU membership. More than 16.7 million people voted in favor of the Brexit.