«Հայփոստը» մարել է հայկական եռագույնով «ներկված» Նյու Յորքի երկնաքերերից մեկը պատկերող գեղաթերթիկ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսի ՝ «Նյու Յորք 2016»-ի շրջանակում մայիսի 29-ին տեղի ունեցավ «Նյու Յորք 2016» ցուցահանդեսին նվիրված գեղաթերթիկի մարման պաշտոնական արարողությունը:
Գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է Նյու Յորքի երկնաքերերից մեկը՝ լուսավորված Հայաստանի դրոշի գույներով: Նամականիշը ունի խնձորի տեսք, որը խորհրդանշում է Նյու Յորք քաղաքը (Նյու Յորքն ամերիկյան խոսակցական լեզվով ասում են«Մեծ Խնձոր»):
Մարումն իրականացրեցին ՄԱԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության
դեսպան, մշտական ներկայացուցիչ Զոհրապ Մնացականյանը և «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ից:
Տեխնիկական տվյալներ.
Անվանումը՝ «Հայաստանի մասնակցությունը Համաշխարհային ֆիլատելիստական ցուցահանդես Նյու Յորք-2016-ին»
Թողարկման օրը`29-ըմայիսի,2016թ.
Դիզայնը՝Խուան Պաբլո Գեչիջյան, Վահագն Մկրտչյան
Նամականիշի չափսերը`40,0x39,2 մմ
Գեղաթերթիկի չափսերը`90,0 x 55,0 մմ
Տպաքանակը՝30 000 հ.
Հայփոստը մասնակցում է «Նյու Յորքի-2016» Համաշխարհային Ֆիլատելիստական Ցուցահանդեսին:
Տասնամյակը մեկ կազմակերպվող մեծագույն ֆիլատելիստական միջազգային ցուցահանդեսը գործում է 2016թ-ի մայիսի 28-ից հունիսի 4-ը Նյու Յորքում:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են տարբեր երկրների հարյուր քսանից ավել ֆիլատելիստական միություններ և կազմակերպություններ, ավելի քան հիսուն երկրների փոստային կապի ազգային օպերատորներ: Հայփոստը առաջին անգամ առանձին տաղավարով է մասնակցում նմանատիպ մեծության ցուցահանդեսի, ինչը ֆիլատելիստական աշխարհի համար ավելի ճանաչելի կդարձնի Հայաստանը:

“HayPost” cancels stamped souvenir sheet depicting one of skyscrapers of New York
YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. On May 29 the stamped souvenir sheet dedicated to “Armenia at the World Stamp Show "New York 2016"” was officially cancelled and put into circulation.
The stamp of the souvenir sheet depicts one of the skyscrapers of New York illuminated by the colors of the Armenian flag. The stamp has s shape of an apple, symbolizing the New York city, which is commonly known as “The Big Apple”.
The official cancellation ceremony was carried out by Armenia’s permanent representative to the United Nations Zohrab Mnatsakanyan and the Managing Director of "HayPost Trust Management" Juan Pablo Gechidjian, “HayPost” CJSC informed “Armenpress”.
Technical information:
Name: Armenia at the World Stamp Show "New York - 2016"
Date of issue: Date of issue: May 29, 2016
Designers: Juan Pablo Gechidjian, Vahagn Mkrtchyan
Stamp size: 43,2 x 43,2 mm
S/sheet size: 90,0 x 55,0 mm
Print run: 30 000 pcs
“HayPost” is taking part in the biggest international philatelic exhibition: World Stamp Show - NY 2016.
World Stamp Show -NY 2016 is a major once-a-decade eight day international philatelic exhibition which will take place May 28 through June 4 in New York, USA.
More than 120 philatelic associations and organizations and over 50 national postal operators from all over the world are taking part in the event.
“HayPost” participates at such a major exhibition for the first time and presents Armenian philately in a strategically situated boot, thus bringing recognition to Armenia and Armenian philately.