Հայկական կողմին փոխանցված զոհված զինծառայողի ինքնությունը պարզվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական կողմին փոխանցված զոհված զինծառայողի ինքնությունը պարզվել է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրեց ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Վիկտոր Քոչարյանը:
«Ինքնությունը պարզվել է, անհայտ կորած Արգիշտի Գաբոյանն է: Նրա հայրն այստեղ էր, արդեն ճանաչել է: Մարմինը տեղափոխում են Հայաստան: Այլ անհայտ կորած չունենք»,- նշեց Քոչարյանը:
Համաձայն Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի միջնորդությամբ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության` ապրիլի 20-ին ժամը 16․00-ին Բաշ Քարվենդ բնակավայրի մոտակայքում ադրբեջանական կողմը ԼՂՀ-ին է հանձնել զոհված զինծառայողի մարմինը։

Body of Armenian soldier transferred to Armenian side identified
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. The body of Armenian soldier transferred to Armenian side has been identified,Head of the NKR State Commission on Prisoners of War, Hostages and the Missing Viktor Kocharyan told “Armenpress”.
"The body is identified. It belongs to Argishti Gaboyan, announced missing in action previously.  His father is there, he identified the body. The body is transported to Armenia. We have no more missing people" Kocharyan said.
According to the agreement between the Nagorno-Karabakh Republic and Azerbaijan reached under the mediation of the International Committee of the Red Cross and the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, on April 20 at 16:00, near the village of Bash Karvend Azerbaijani side handed over the body of Armenian soldier.