Ադրբեջանն անցած գիշեր Արցախի ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում փետրվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և ՌՊԳ-7 ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS. The rival violated the ceasefire regime  in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on February 10 and during the night of February 11. More than 500 shots from weapons of different caliber including RPG-7 and AGS-17  grenade launchers were fired in direction of the Armenian frontier troops during that period.
“Armenpress” was informed by the press service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic that Defense Army frontier troops are in complete control along the frontline and make counterattacks if necessary.