ՀՀԿ-ն առաջադրեց ՄԻՊ-ի իր թեկնածուին` Արման Թաթոյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցությունը մեկ ժամ տևած քննարկումից հետո հայտարարեց Մարդու իրավունքների պաշտպանի իր թեկնածուի անունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Հանրապետականները հաստատեցին ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արման Թաթոյանի թեկնածությունը: Արման Թաթոյանն իր հերթին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց, որ տվել է իր համաձայնությունը: «Այո, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն խմբակցությունը որոշել է ինձ առաջադրել օմբուդսմենի պաշտոնում»,-ասաց Թաթոյանը` նշելով, որ կարող է լինել անկաշկանդ իր գործունեության մեջ ընտրվելու դեպքում: «Ես համզոված եմ, որ կարող եմ անկաշկանդ լինել ու քաղաքացու կողքին` օմբուդսմենի առջև դրված խնդիրներին համապատասխան»,-նշեց Արման Թաթոյանը:
ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները ՄԻՊ-ի իրենց թեկնածուների մասին դիմումները հանձնաժողով պետք է ներկայացնեն մինչև փետրվարի 9-ը: Այս պահի դրությամբ ՕԵԿ-ը հայտարարել է, որ առաջադրելու և պաշտպանելու է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանի թեկնածությունը, իսկ ԲՀԿ-ն ունի իր սեփական թեկնածուն` երիտասարդ իրավաբան Մակար Եղիազարյանը:

The Republican Party nominates Arman Tatoyan as its candidate for Ombudsman
YEREVAN, FEBRUARY 5, ARMENPRESS. After an hour of discussion, Armenia’s National Assembly RPA faction announced the name of its candidate.  “Armenpress” reports that the Republicans confirmed the candidacy  of deputy Minister of Justice Arman Tatoyan. During the interview with the reporters Arman Tatoyan announced that he has given his consent. “Yes, The Republican Party of Armenia decided to nominate me for the Ombudsman’s post” Tatoyan said, mentioning that he can act freely if he’s elected in that post. “ I am sure that I can act freely for the sake of the citizens in accordance with Ombudsman’s responsibilities”, Arman Tatoyan mentioned.
Members of Standing Committee on State and Legal Affairs must submit the applications of their candidates on elections for the Ombudsman’s post until February 9.The "Rule of Law" Party (RLP) will protect MP Zaruhi Postanjyan’s candidacy  and the Prosperous Armenia Party will nominate young Makar Yeghiazaryan as its own candidate.