Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականում դավաճանություն է եղել. ՀՖՖ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի կարծիքով Եվրո-2016-ի ընտրական փուլի Հայաստան-Ալբանիա խաղի ժամանակ հավաքականի «դավաճանություն է եղել»:
«Ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը ամբողջ ազգի սեփականությունն են: Շատ ճիշտ է, երբ բոլորը դժգոհում են: Ես, որպես ֆեդերացիայի նախագահ պետք է ամեն ինչ անեմ, որ դուրս գանք այս ճգնաժամային իրավիճակից: Մեր հավաքականի ֆուտբոլիստները պարզապես չեն ցանկանում խաղալ: Իսկ ինչ վերաբերվում է Ալբանիայի հետ խաղին, ապա այդ խաղում դավաճանություն է եղել: Ալբանիայի հետ խաղին աշխարհի լավագույն մարզիչն էլ լիներ, արդյունքը նույնն էր լինելու»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Ալբանիա խաղից հետո միջազգային ԶԼՄ-ներում լուրեր պտտվեցին, որ հավաքականի մի քանի ֆուտբոլիստները վաճառել են հանդիպումը 2 միլիոն եվրոյով:

“Football Federation and Armenian Football National team are the property of the entire nation. It is proper that everybody complain. I, as president of the federation will do everything to overcome ths crisis. Our National team footballers just do not want to play. And what refers to the match against Albania, then there was a betrayal during that match. If even the best coach headed our team during the match against Albania, the result wuld be the same,” AFF resident Ruben Hayrapetyan said, as “Armenpress” reorts.
After Armenia-Albania Euro-2016 qualification round match the international media shared rumours that Armenian National several footballers sold the match for 2 million Euros.