ՀՀ պաշտպանության նախարարը մեր օերի հաղթանակները համարում է 1918-ի հերոսամարտերի շարունակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հայ ժողովրդի տարած հաղթանակների շարունակությունն է համարում սահմանին կանգնած հայ զինվորների սխրանքներն ու հերոսությունները: Սարդարապատի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդգծեց, որ հայ ժողովրդի հաղթանակները շարունակական են: «Արցախյան ազատամարտից հետո էլ մեր հաղթանակը կարելի է համարել սահմանին կանգնած հայ զինվորի հերոսությունը: Մեզ համար հաղթանակ է և հպարտություն, որ հայ զինվորը սահմանին խրոխտ կանգնած հսկում է հայ ժողովրդի խաղաղ արարումը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ շեշտեց նախարարը:
Նա ընդգծեց, որ հայ ժողովուրդը միշտ էլ ունեցել է հերոսական հաղթանակներ: Սեյրան Օհանյանի խոսքով՝ 1918թ. մայիսի Սարդարապատի, Բաշ-Ապարանի և Ղարաքիլիսայի ճակատամարտերից հետո հայ ժողոուրդն ունեցել է Շուշիի ազատագրում և Արցախյան ազատամարտում տարած փայլուն հաղթանակ:
Սարդարապատում մեկնարկել է Հանրապետության տոնի՝ Հայաստանի Առաջին Հանրապետության հիմնադրման և Սարդարապատի ճակատամարտում հաղթանակի 97-ամյակի տոնակատարությունը:

Armenia’s Defense Minister considers today’s victories to be continuation of heroic battles of 1918
YEREVAN, MAY 28, ARMENPRESS: The Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan considers the heroic deeds of the Armenian soldiers, standing on the border, to be the continuation of the victories by the Armenian nation. Seyran Ohanyan told the journalists in Sardarapat Memorial that the victories of the Armenian people are continuous.
“Our victory after the Nagorno Karabakh War can also be considered the heroism of the Armenian soldiers, standing on the border. For us it is a victory and pride that the Armenian serviceman on the border guards the peaceful existence of the Armenian people”, - stated the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Armenpress reports.
Seyran Ohanyan stated that the Armenian nation has always had heroic victories. According to the Minister, after the battles of Sardarapat, Bash-Aparan and Gharakilisa in May 1918, the Armenians had the liberation of Shushi and a brilliant victory in the Artsakh War.