Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը կվերաբացվի ապրիլի 25-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության թանգարանը ապրիլի 24-ինբաց կլինի միայնպաշտոնական այցելությունների համար, իսկ հանրության համար, վերանորոգումից հետո բացարձակապես նոր տեսքով թանգարանը բաց կլինի հաջորդ օրվանից: Այս մասին մարտի 30-ին լրագրողներին տեղեկացրեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը:
«Մենք հիմա փորձում ենք ճշտել, թե ինչ տարբերակով կարող ենք ներկայանալ հանրությանը: Չենք ցանկանում գոյացնել հերթեր, քանի որ հարյուրավոր մարդկանց հերթերը կարող են վատ հետևանքներ ունենալ»,- նշեց Հայկ Դեմոյանը:
Թանգարանը վերանորոգումոց հետո հանրությանը կներկայանա բոլորովին այլ տեսքով, որտեղ առկա են լինելու էլեկտրոնային սարքավորումներ և ձեռքի հպումով աշխատող էկրաններ: Մարդկանց մեծ հոսքի առկայության դեպքում, ըստ թանգարանի տնօրենի, իրենք ի վիճակի չեն լինի բոլոր ցանկացողների համար ապահովել թանգարանում առկա համակարգերից օգտվելուհնարավորություն:

Музей-институт Геноцида армян откроет свои двери после ремонта 25 апреля
Музей-институт Геноцида армян 24 апреля будет открыт только для официальных визитов, а для общей публики МИГА откроет свои двери после ремонта 25 апреля. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции сказал директор МИГА Айк Демоян.
«Мы сейчас уточняем, в каком формате может предстать перед обществом. Мы не хотим создавать очередей, так как очередь из сотен лиц может иметь негативные последствия», - отметил Демоян.
МИГА после ремонта предстанет перед обществом в совершенно новом виде: будут электронные оборудования и движением руки можно будет следить за экранами. При большом потоке людей, МИГА не сможет обеспечить всех возможностью пользоваться техникой.