Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը կվերաբացվի ապրիլի 25-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության թանգարանը ապրիլի 24-ինբաց կլինի միայնպաշտոնական այցելությունների համար, իսկ հանրության համար, վերանորոգումից հետո բացարձակապես նոր տեսքով թանգարանը բաց կլինի հաջորդ օրվանից: Այս մասին մարտի 30-ին լրագրողներին տեղեկացրեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը:
«Մենք հիմա փորձում ենք ճշտել, թե ինչ տարբերակով կարող ենք ներկայանալ հանրությանը: Չենք ցանկանում գոյացնել հերթեր, քանի որ հարյուրավոր մարդկանց հերթերը կարող են վատ հետևանքներ ունենալ»,- նշեց Հայկ Դեմոյանը:
Թանգարանը վերանորոգումոց հետո հանրությանը կներկայանա բոլորովին այլ տեսքով, որտեղ առկա են լինելու էլեկտրոնային սարքավորումներ և ձեռքի հպումով աշխատող էկրաններ: Մարդկանց մեծ հոսքի առկայության դեպքում, ըստ թանգարանի տնօրենի, իրենք ի վիճակի չեն լինի բոլոր ցանկացողների համար ապահովել թանգարանում առկա համակարգերից օգտվելուհնարավորություն:

Armenian Genocide Museum-Institute to reopen on April 25th
YEREVAN, 30 MARCH, ARMENPRESS. The Armenian Genocide Museum-Institute will only be open for official visits on April 24th, but will be open to the public with a totally new look after renovation on April 25th. This is what Director of the Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan said during a March 30 press conference.
After renovation, people will see a totally new Armenian Genocide Museum-Institute with electronic devices and touch screens. According to the director, in case of a large flow of visitors, the administration won’t be able to provide everyone with the opportunity to use the systems at the museum.