Կրեմլն արագ քայլեր է ակնկալում ռուբլու արժեզրկման բացասական հետևանքները մինիմալացնելու ուղղությամբ
ՄՈՍԿՎԱ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի իշխանությունները մոտակա օրերին կարող են մի շարք միջոցառումներ ձեռնարկել արժութային ոլորտում իրավիճակը կայունացնելու համար, մասնավորապես, ռուսական ռուբլու արժեզրկման հետևանքով ժողովրդի մոտ բացասկան հետևանքները մինիմալացնելու նպատակով: «Ռոսիա-24» հեռուստաընկերության եթերում այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Լիովին կարելի է ենթադրել, որ մոտակա օրերին կհետևեն նաև մի շարք միջոցառումներ` ուղղված ճգնաժամային հետևանքներին, հասարակության համար բացասական երևույթները մինիմալի հասցնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նշել է Պեսկովը:
Ռուսաստանի կենտրոնական բանկի կողմից ռուսական ֆինանսական հատվածի կայունությունը պահպանելուն ուղղված միջոցառումների հրապարակման ֆոնին ՌԴ-ում մեկ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 61 ռուբլուց, եվրոյինը` 76 ռուբլուց:

Кремль ожидает скорых мер по минимизации последствий ослабления рубля
Российские власти в ближайшие дни могут предпринять целый ряд мер для стабилизации ситуации в валютной сфере, в частности по минимизации негативных последствий от произошедшего ослабления рубля для населения.  как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
"Вполне можно предположить, что в ближайшие дни также последует целый ряд мер, направленных на то, чтобы, скажем так, кризисные последствия, возможные негативные последствия минимизировать для населения", — сказал Песков в интервью телеканалу "Россия 24".
Доллар упал ниже 61 рубля, евро — ниже 76 рублей на фоне публикации мер ЦБ РФ по поддержанию устойчивости российского финансового сектора.