Կրեմլն արագ քայլեր է ակնկալում ռուբլու արժեզրկման բացասական հետևանքները մինիմալացնելու ուղղությամբ
ՄՈՍԿՎԱ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի իշխանությունները մոտակա օրերին կարող են մի շարք միջոցառումներ ձեռնարկել արժութային ոլորտում իրավիճակը կայունացնելու համար, մասնավորապես, ռուսական ռուբլու արժեզրկման հետևանքով ժողովրդի մոտ բացասկան հետևանքները մինիմալացնելու նպատակով: «Ռոսիա-24» հեռուստաընկերության եթերում այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Լիովին կարելի է ենթադրել, որ մոտակա օրերին կհետևեն նաև մի շարք միջոցառումներ` ուղղված ճգնաժամային հետևանքներին, հասարակության համար բացասական երևույթները մինիմալի հասցնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նշել է Պեսկովը:
Ռուսաստանի կենտրոնական բանկի կողմից ռուսական ֆինանսական հատվածի կայունությունը պահպանելուն ուղղված միջոցառումների հրապարակման ֆոնին ՌԴ-ում մեկ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 61 ռուբլուց, եվրոյինը` 76 ռուբլուց:

Kremlin to be taking rapid steps to minimize negative impact of Ruble devaluation
MOSCOW, 17 DECEMBER, ARMENPRESS. The Russian authorities might be taking several measures to stabilize the situation in the currency market, particularly with the purpose of minimizing the negative impact of the devaluation of the Russian Ruble on the society. This is what press speaker of the President of the Russian Federation Dmitry Peskov announced during a program aired on “Rosia-24” TV.
“We can fully assume that the Russian authorities will be taking several measures to minimize the negative impact on the society,” Peskov mentioned, according to “ArmenPress”.