Հնդկաստանը եւ Չինաստանը առաջին անգամ համատեղ ֆիլմ կստեղծեն, որտեղ գլխավոր դերում կլինի Ջեկի Չանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մենամարտերի վարպետ, հանրաճանաչ դերասան Ջեկի Չանը կնկարահանվի առաջին համատեղ ֆիլմում, որի նկարահանումներին պատրաստվում են ձեռնամուխ լինել Հնդկաստանը եւ Չինաստանը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Երկու երկրների կինեմատոգրաֆիստների համար սա շատ մեծ իրադարձություն է: «Կունգ-ֆու յոգա» աշխատանքային անվանմամբ Էքշըն-կատակերգության նկարահանումները եւ մեծ Էկրան դուրս գալը կդառնա Պեկինի եւ Դելիի փոխհարաբերությունների ջերմացման եւս մեկ խորհրանիշը:
Հնդկական թերթերը նշում են, որ կինեմատոգրաֆիստների առաջին համատեղ աշխատանքի համար «կանաչ լույս» Է վառել սեպտեմբերին ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինի՝ Նյու Դելի կատարած այցը: Այդ ուղեւորության ընթացքում ստորագրվել Էր պաշտոնական փաստաթուղթ, որով նախատեսվում Է սկսել ժապավենի նկարահանումները:
Առայժմ հայտնի չԷ, թե, Ջեկի Չանից բացի, ով Է նկարահանվելու ֆիլմում: Դերասանների ընտրությամբ զբաղվելու Է չինացի ռեժիսոր Սթենլի Թոնգը, որը հայտնի Է 2005 թվականին նկարահանված «Առասպել» ժապավենով: Այդ ֆիլմում նույնպես նկարահանվել Է Ջեկի Չանը, իսկ հնդիկ արքայադստեր դերը բաժին Է ընկել բոլիվուդյան դերասանուհի Մալիկա Չերավաթին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Индия и Китай впервые создадут совместный фильм, в главной роли снимется Джеки Чан
Мастер единоборств, знаменитый актер Джеки Чан снимется в первом совместном фильме, к съемкам которого готовятся приступить Индия и Китай, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Для кинематографов двух стран - это большое событие. Съемки и выход на большой экран экшн-комедии с рабочим названием "Кунг-фу йога" станет еще одним символом потепления между Пекином и Дели.
Индийские газеты сообщают, что "зеленый свет" первой совместной работе кинематографистов дал состоявшийся в сентябре визит в Нью-Дели председателя КНР Си Цзиньпина. В ходе этой поездки был подписан официальный документ, предусматривающий начало съемок ленты.
Кто будет сниматься в фильме помимо Джеки Чана, пока неизвестно. Подбром актеров будет заниматься китайский режиссер Стенли Тонг, известный по снятой в 2005 году ленте "Миф". В ней тоже снялся Джеки Чан, а роль индийской принцессы досталась болливудской актрисе Малике Черават.