Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը կայցելի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը կայցելի Հայաստան: «Հոկտեմբերին Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը կլինի Հայաստանում»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանի Օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Վերջինս անդրադարձավ նաև Բաքվում 2015թ. կայանալիք Եվրոպական խաղերին եւ  մասնավորապես փաստեց. «Դուք գիտեք, որ խաղերը Բաքվում են լինելու: Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեի նախագահը կգա և այստեղ կքննարկվեն մեր մասնակցությանը վերաբերող հարցեր: Ամենից առաջ այդ տարին նախաօլիմպիական է, և բոլորը կենտրոնացած կլինեն Ռիոյի խաղերի վրա: Մինչ այս դեռ ոչ մի հստակ բան չկա, մարզաձևերն անգամ հայտնի չեն»:

President of the International Olympic Committee to visit Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. The President of the International Olympic Committee Thomas Bach will pay a visit to Armenia. As reports “Armenpress”, the Secretary General of the Olympic Committee of Armenia Hrachya Rostomyan stated this at the course of the press conference held on September 2. In addition, he noted: “The President of the International Olympic Committee Thomas Bach will be in Armenia on October of the current year.”
Among other things, the Secretary General of the Olympic Committee of Armenia Hrachya Rostomyan reflected upon the European Games 2015, which are due to be held in Baku, and stated: “As you know the games will be held in Baku. The President of the European Olympic Committee will come and issues regarding our participation will be discussed here.”