ՀՀ դեսպանը Չեխիայում քննարկել է երկկողմ ներդրումների խրախուսման և փոխադարձ պաշտպանության հնարավորությունները
ՀՀ դեսպանը Չեխիայում քննարկել է երկկողմ ներդրումների խրախուսման և փոխադարձ
պաշտպանության հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չեխիայում և Սլովակիայում Հայաստանի դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը հուլիսի 31-ին հանդիպել է Չեխիայի Հանրապետության կոալիցիոն կառավարության առաջին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Անդրեյ Բաբիշի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, գոհունակությամբ արձանագրել տնտեսական ոլորտի իրավական դաշտի զգալի ընդլայնումը վերջին շրջանում:
Կողմերը հանգամանալից քննարկել են Հայաստանի և Չեխիայի միջև ներդրումների խրախուսման և փոխադարձ պաշտպանության հնարավորությունները:
Դեսպան Սեյրանյանը զրուցակցին տեղեկացրել է սեպտեմբերի 10-12-ին Երևանում կայանալիք հայ-չեխական միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստի և համատեղ գործարար համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների մասին:

Посол Армении обсудил вице-премьером Чехии возможности поощрения инвестиций между двумя странами
Посол Армении в Чехии и Словакии Тигран Сейранян 31 июля встретился с первым вице-премьером коалиционного правительства Чехии, министром финансов Андреем Бабишем.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, собеседники обсудили представляющие двусторонний интерес вопросы, двусторонне с удовлетворением отметили значительное расширение правового поля в экономической сфере.
Стороны подробно обсудили возможности поощрения инвестиций между Арменией и Чехией и взаимной защиты.
Посол сообщил министру о подготовительных работах к предстоящему 10-12 сентября в Ереване первому заседанию армяно-чешской межправительственной комиссии и совместному бизнес-форуму>