Անցնող շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից` վկայակոչելով Արցախի Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալները:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և վստահորեն իրականացրել մարտական դիրքերի պաշտպանությունը:

Rival keeps violating ceasefire regime
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS: According to the operative data provided by the Artsakh Defense Army, within the period from December 1 to 7 2013 at the Karabakh-Azerbaijan conflict forces' contact-line the rival violated the ceasefire regime for about 200 times, during which more than 800 shots were made towards the Armenian soldiers.
The Press Department of the Artsakh Defense Army informed Armenpress that the Karabakh Defense Army units remained committed to the ceasefire agreement and confidently defended the military positions.