Վրաստանում գրանցված երկրաշարժն զգացվել է Տավուշի մարզում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի Հանրապետության տարածքում` Թբիլիսի քաղաքից 102 կմ դեպի արևմուտք, Բեժտայի գյուղից 20 կմ դեպի հյուսիս-արևմուտք և Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում՝ Մախաչկալա քաղաքից 159 կմ դեպի հարավ-արևմուտք, սեպտեմբերի 17-ին` ժամը 08.09-ին, տեղի է ունեցել 5 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, երկրաշարժի ուժգնությունն էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 6-7 բալ, հիպոկենտրոնը գտնվել է 10 կմ խորության վրա: Էպիկենտրոնի աշխարհագրական կոորդինատներն են հյուսիսային լայնության 42.170 և արևելյան երկայնության 45.89:
ՀՀ տարածքում երկրաշարժը զգացվել է Նոյեմբերյան և Իջևան քաղաքներում 3 բալ ուժգնությամբ: Տեղեկատվությունը փոխանցվել է Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի և ՌԴ ԱՃԿԿ ՕՀ-ներին, ըստ ստացված տեղեկատվության՝ զոհեր, տուժածներ և ավերվածություններ չկան:

Earthquake in Georgia felt in Armenia's Tavush Province
YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. A 5 magnitude earthquake hit in 102 km Western direction from the Georgian capital Tbilisi on September 17 at 08.09 o'clock by local time. The Ministry of Emergency Situations of the Republic of Armenia informed "Armenpress" that the hypocenter of the earthquake is 10 km deep. The geographical coordinates of the epicenter are as follows: 42.170 northern latitude and 45.89 eastern longitude.
The earthquake was also felt in the cities of Noyemberyan and Ijevan of the Republic of Armenia and measured 3 points. In accordance with the current information the earthquake caused no casualties and damages.