Ծառուկյանը նախագահական ընտրություններին թեկնածություն չի առաջադրի եւ չի սատարի որեւէ թեկնածուի. ԲՀԿ հայտարարություն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության և քաղխորհրդի համատեղ նիստն ընդունել է երկու որոշում` գալիք նախագահական ընտրություններում չառաջադրել սեփական թեկնածու եւչսատարել թեկնածուներից որևէ մեկին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրինԲՀԿ լրատվական ծառայությունից:
«Այսօր` դեկտեմբերի 12-ին, տեղի է ունեցել ԲՀԿ խմբակցության և քաղխորհրդի համատեղ նիստ: Օրակարգում եղել է մեկ հարց` ԲՀԿ մասնակցության ձևաչափը 2013 թվականին կայանալիք ՀՀ նախագահի ընտրություններում:Բացման խոսքում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չի առաջադրելու իր թեկնածությունը: Շնորհակալություն է հայտնել իր գործընկերներին՝ անվերապահ վստահության և աջակցության համար»,-նշված է կուսակցության տարածած հայտարարության մեջ:

Партия «Процветающая Армения» не выдвинет своего кандидата на президентских выборах и не поддержит кого-либо из претендентов
Партия «Процветающая Армения» не выдвинет своего кандидата на президентских
выборах и не поддержит кого-либо из претендентов
На совместном заседании парламентской фракции «Процветающей Армении» и Политсовета партии приняты два решения: не выдвигать на предстоящих президентских выборах своего кандидата и не поддерживать кого-либо из кандидатов. Об этом сообщили Арменпресс в информационной службе ППА.
«Сегодня - 12 декабря – состоялось совместное заседание фракции и Политсовета ППА. В повестке был 1 вопрос: формат участия партии в президентских выборах 2013 года. В своем вступительном слове председатель «Процветающей Армении» Гагик Царукян заявил, что не будет выдвигать свою кандидатуру. Он поблагодарил своих коллег за безоговорочное доверие и поддержку», - отмечается в распространенном партией сообщении.