Միսաք Մանուշյանի խմբի «վերջին մոհիկանը» պարգևատրվել է Ֆրանսիայի պատվո լեգեոնի շքանշանով
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզին հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ մարտի 7-ին կայացած հանդիպումից հետո Ֆրանսիայի պատվո լեգեոնի շքանշանով պարգևատրել է Միսաք Մանուշյանի խմբի վերջին «մոհիկանին»` Արսեն Շաքարյանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Nouvelles d'Armenie-ն, Շաքարյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի նախագահին իրեն այդ բարձր պատվին արժանացնելու համար:
«Կարծում եմ, որ Դուք եք այն գործիչը, որ, իրականում, ներկայացնում է մեր երկիրը»,- նշել է Շաքարյանը:
Արսեն Շաքարյանը 95 տարեկան է. նա Ֆրանսիայի ազգային հերոս Միսաք Մանուշյանի խմբի 22 անդամներից վերջինն է, ով դեռևս ողջ է:

«Последний из могикан» группы Мисака Манушяна награжден медалью Почетного легиона
Президент Франциии Николя Саркози после состоявшейся 7 марта встречи с представителями армянской общины наградил последнего «могикана» группы Мисака Манушяна – Арсена Шакаряна медалью Почетного легиона.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Nouvelles d'Armenie, Шакарян выразил благодарность президенту Франции за такую высокую честь.
«Думаю, что на самом деле Вы являетесь тем деятелем, который в действительности представляет нашу страну», - отметил Шакарян.
Арсену Шакаряну 95 лет. Он последний из оставшихся в живых членов группы национального героя Франции Мисака Манушяна.