Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում հաղթել է Արամ Դանիելյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայտնի են Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում անցկացրած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների նախնական արդյունքները: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, առաջադրված թեկնածուներից ՀՀԿ-ական Արամ Ռազմիկի Դանիելյանի օգտին քվեարկել է 13 հազար 79, իսկ անկուսակցական, ՀԱԿ համակիր Սասուն Մեխակի Միքայելյանի օգտին` 11 հազար 506 քաղաքացի:
Անվավեր է ճանաչվել 893 քվեաթերթիկ, իսկ անճշտությունների չափը 13-ն է:
Քվեարկությանը ընտրելու իրավունք ունեցող 43 հազար 874 ընտրողներից ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է 25 հազար 480 քաղաքացի (57,9 տոկոսը):
Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի եւ Տավուշի մարզերի մոտ 4 տասնյակ համայնքներում փետրվարի 12-ին անցկացվել են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Ընտրվել են համայնքի ղեկավարներ եւ ավագանիներ:

В выборах мэра Раздана победил Арам Даниелян
Стали известны предварительные итоги выборов мэра города Раздан Котайскско области. Как сообщили Арменпресс в ЦИК Армении, за представителя Республиканской партии Армении Арама Размиковича Даниеляна проголосовали 13 тыс. 79, а за представителя Армянского национального конгресса Сасуна Мехаковича Микаеляна – 11 тыс. 506 граждан.
Недествительными были признаны 893 избирательных бюллетеней, количество неточностей – 13.
Из 43 тыс. 874 избирателей в выборах мэра приняли участие 25 тыс. 480 человек, или 57,9 % избирателей.
12 февраля в Арагацотнской, Араратской, Армавирской, Гегаркуникской, Лорийской, Котайкской, Ширакской, Сюникской и Тавушской областях Армении прошли выборы в органы местного самоуправления. Были избраны руководители общин и члены советов старейшин.