Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում հաղթել է Արամ Դանիելյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայտնի են Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում անցկացրած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների նախնական արդյունքները: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, առաջադրված թեկնածուներից ՀՀԿ-ական Արամ Ռազմիկի Դանիելյանի օգտին քվեարկել է 13 հազար 79, իսկ անկուսակցական, ՀԱԿ համակիր Սասուն Մեխակի Միքայելյանի օգտին` 11 հազար 506 քաղաքացի:
Անվավեր է ճանաչվել 893 քվեաթերթիկ, իսկ անճշտությունների չափը 13-ն է:
Քվեարկությանը ընտրելու իրավունք ունեցող 43 հազար 874 ընտրողներից ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է 25 հազար 480 քաղաքացի (57,9 տոկոսը):
Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի եւ Տավուշի մարզերի մոտ 4 տասնյակ համայնքներում փետրվարի 12-ին անցկացվել են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Ընտրվել են համայնքի ղեկավարներ եւ ավագանիներ:

Aram Danielyan elected Mayor of Hrazdan
YEREVAN, FEBRUARY 13, ARMENPRESS: The preliminary results of the elections of local self-governmental bodies in the Hrazdan town of the Armenian province of Kotayk are known. An official from the Central Electoral Commission told Armenpress member of the Republican Party of Armenia Aram Danielyan received 13 079 votes, non-party, ANC associate Sasun Mikayelyan received 11 506 votes in the elections of mayor of the town.
About 893 ballots have been recognized invalid. 25 480 eligible voters out of 43 874 participated in the elections.
Elections of local self-governmental bodies were held in more than 40 communities of the Armenian provinces of Aragatsotn, Ararat, Armavir, Gegharkunik, Lori, Kotayk, Shirak, Syunik and Tavush February 12. Heads of communities and members of council of elders have been elected.