Հանրապետության ամբողջ տարածքում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Միջերկրական ծովի շրջաններից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ մայիսի 25-ի ցերեկը Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին շրջաններում, այդ թվում և Երևանում, հնարավոր են ինտենսիվ անձրևներ և կարկուտ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։
Հանրապետության տարածքում մայիսի 25-ի ցերեկը, 26-ին՝ ամբողջ Հանրապետությունում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Մայիսի 27-30-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Քամին՝ հարավարևելյան՝ 3-6մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ:
Screenshot_6(4).png (354 KB)
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 25-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով, 27-30-ին՝ նույնքան կբարձրանա։
Երևան քաղաքում մայիսի 25-ին կեսօրից հետո, 26-ին՝ ժամանակ առ ժամանակ, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է կարկուտ։
Screenshot_5(6).png (51 KB)
Մայիսի 27-30-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20մ/վ արագությամբ։

На всей территории Армении время от времени ожидаются дождь и гроза
В связи с проникновением активного циклона из районов Средиземного моря, во второй половине дня 25 мая на всей территории Республики Армения время от времени ожидаются дожди и грозы, ожидаются дожди и град, в некоторых регионах, в том числе в Ереване—возможно, интенсивные.
Как передает Арменпресс, об этом сообщают в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей средыРеспублики Армения.
На территории республики во второй половине дня 25 и 26 мая временами по всей республике ожидаются дождь и гроза, в отдельных районах —интенсивный, возможен также град.27-30 мая в некоторых регионах ожидаются кратковременные дожди и грозы. Ветер юго-восточный - со скоростью 3-6 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 18-23 м/с.
Днем 25 мая температура воздуха постепенно снизится на 3-5 градусов, а 27-30 мая повысится на столько же.
Днем 25-го и 26-го мая в Ереване временами ожидаются дождь и гроза, местами интенсивные, возможен град.
27-30 мая ожидается кратковременный дождь и гроза, во время грозы ветер усилится со скоростью 16-20 м/с.