Հանրապետության տարածքում առաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանում մայիսի 11-ի ցերեկը, 12-16-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 16-20 մ/վ արագությամբ։
yerevan.png (35 KB)
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը մայիսի 13-14-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով։
Հանրապետության տարածքում մայիսի 11-ի ցերեկը, 12-16-ին՝ շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին շրջաններում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 3-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23 մ/վ արագությամբ:

В ближайшие дни в республике станет прохладнее на 4-6 градусов
Днем 11 мая, с 12-16 мая, в Ереване ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных районах города - сильные, возможен также град, во время гроз - усиление ветра со скоростью 16-20 м/с.
Об этом Арменпресс сообщилив Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерстваокружающей среды Республики Армения, отметив, что днем ​​13-14 мая температура воздуха постепенно снизится на 4-6 градусов.
На территории республики во второй половине дня 11 мая, 12-16 мая в большинстве регионов временами ожидаются дождь и гроза, местами —интенсивные, в некоторых регионах возможен также град. Ветер юго-западный: 3-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-23 м/с.