Ադրբեջանի անկանոն կրակի հետևանքով վնասվել է Տեղ գյուղի տներից մեկի պատուհանը. ՀՀ ՆԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունը հայտնում է, որ ապրիլի 7-ին, ժամը 00.30-ից 1.00 ընկած ժամանակահատվածում Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի հատվածում ադրբեջանական կողմից փոքր տրամաչափի զինատեսակներից արձակված անկանոն և ոչ նպատակային կրակի հետևանքով վնասվել է նույն գյուղի տներից մեկի պատուհանը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՆԳՆ-ից, տան բնակիչը վնասվածք չի ստացել։ Կրակոցների պատճառով Տեղ գյուղի բնակիչներին այլ վնասներ չեն հասցվել։
002.jpg (245 KB)
Ըստ աղբյուրի՝ ՆԳՆ ոստիկանությունը ձեռնարկում է օրենքով նախատեսված գործողություններ, ինչից հետո փաստաթղթերը կներկայացվեն Քննչական կոմիտե:

Из-за беспорядочного огня ВС Азербайджана в селе Тех повреждено окно одного из домов. МВД РА
Министерство внутренних дел Республики Армения сообщает, что 7 апреля в период с 00:30 до 1:00 часа в результате беспорядочного и нецеленаправленного огня, открытого вооруженными силами с  азербайджанской стороны из малокалиберного оружия, было повреждено окно одного из домов в селе Тех Сюникской области.
Как  сообщили Арменпресс   в Министерстве внутренних дел Республики Армения, житель дома не пострадал. Жители села Тех в результате стрельбы не пострадали.
002.jpg (245 KB)
Согласно источнику,  Полиция МВД принимает меры, после чего документы будут переданы в Следственный комитет.