Լուվրի բյուզանդական արվեստին և արևելյան քրիստոնեությանը նվիրված բաժանմունքը կներառի նաև Հայաստանը
ԵՐԵՎԱՆ,12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Լուվրում նախապատրաստվում է բյուզանդական արվեստին և արևելյան քրիստոնեությանը նվիրված բաժանմունքի ստեղծումը, որը կներառի նաև Հայաստանը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին։
«Տարեկան 9,6 միլիոն այցելու ունեցող Լուվրն առաջինն է աշխարհում։ Լուվրում նախապատրաստվում է Բյուզանդական արվեստին և արևելյան քրիստոնեությանը նվիրված բաժանմունքի ստեղծումը, որը կներառի նաև Հայաստանը: Իսկ Հայաստանում Լուվրն աջակցում է Էրեբունի թանգարանի վերանախագծմանը»,- գրել է Ֆրանսիայի դեսպանը։

Louvre's new department for Byzantine Arts and Christianity in the East to include Armenia
YEREVAN, JANUARY 12, ARMENPRESS: The Louvre is preparing the opening of a new department of Byzantine Arts and Christianity in the East, including Armenia, Ambassador of France to Armenia Olivier Decottignies said in a post on X.
“The Louvre is the most visited museum in the world (9.6 million visitors per year). It is preparing the opening of a new department of Byzantine Arts and Christianity in the East, including Armenia.
In Armenia, the Louvre is assisting in the redesign of the Erebuni Museum," the French ambassador wrote.