Արմեն Ռուստամյանն առաջարկում է արցախահայությանը պաշտպանելու համար ստեղծել մեկ միասնական կենտրոն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակում բոլորը ունեն իրենց պատասխանատվության բաժինը և բոլորը հասկանում են,որ խնդիրն այսպես երկար ձգվել չի կարող։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը։
«Պետք է այս խնդիրը լուծում ստանա։ Եթե Ադրբեջանը կարծում է, որ անընդհատ, մշտական, անժամկետ ճանապարհը փակելով հասնելու է իր նպատակների՝ տեսնելով արցախահայության անկոտրում կամքը, բնականաբար, նահանջելու է։ Պայքարով է միայն հնարավոր դրա դեմն առնել և հակակշռել։
Մեզ այսօր պարզապես պակասում է արցախահայությանը պաշտպանելու համահայկական գործընթացը, որը պետք է օր առաջ ստեղծել և իրականացնել։ Մեր բոլոր առաջարկները դրան են ուղղված։ Պետք է ստեղծվի մեկ միասնական կենտրոն՝ անունը շտաբ կամ խորհուրդ կլինի, որը պետք է առաջացնի համահայկական զորաշարժ»,- ասաց Ռուստամյանը։

Депутат НС предлагает создать единый центр для защиты армян Арцаха
В ситуации, сложившейся вокруг Лачинского коридора, каждый несет свою долю ответственности и все понимают, что нельзя затягивать решение проблемы.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на брифинге с журналистами заявил депутат от фракции «Айастан» Армен Рустамян.
«Эта проблема должна быть решена. Если Азербайджан думает, что добьется своих целей, постоянно, навсегда, на неопределенный срок перекрывая дорогу, видя несгибаемую волю арцахских армян, он, естественно, отступит. Только борьбой можно противостоять этому.
Сегодня нам не хватает всеармянского процесса защиты арцахских армян, который уже должен был быть организован. Все наши предложения направлены именно на это. Должен быть создан единый центр, штаб или совет, который вызовет всеармянское движение», - заявил Рустамян.
По словам депутата, армянский народ не может сидеть и со стороны наблюдать, как долго продержится Арцах.