ՀՀ վարչապետի գլխավորությամբ տեղի ունեցած Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի ընթացքում քննարկվել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը
ՀՀ վարչապետի գլխավորությամբ տեղի ունեցած Անվտանգության խորհրդի արտահերթ
նիստի ընթացքում քննարկվել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, նիստին, բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Քննարկվել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները, մասնավորապես, Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը:

На внеочередном заседания Совбеза под председательством премьера Армении обсуждена ситуация в Лачинском коридоре
На внеочередном заседания Совбеза под председательством премьера Армении
обсуждена ситуация в Лачинском коридоре
Под руководством премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна состоялось внеочередное заседание Совета безопасности.
Как сообщили «Арменпресс» в правительстве РА, помимо членов Совета безопасности, на заседании присутствовали президент Республики Ваагн Хачатурян, председатель Национального собрания Ален Симонян, руководитель Аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, руководитель фракция НС «Гражданский договор» Айк Конджорян.