Ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել Խրամորթի տարածքում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ. տուժել է խաղաղ բնակիչ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նոյեմբերի 12-ին ժամը 18:00-ի սահմաներում, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ են արձակվել դաշտում տրակտորով աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Ներքին գործերի նախարարությունից՝ հավելելով, որ դեպքի վայր մեկնած շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 16:30-ի սահմաններում, Խրամորթ գյուղի բնակիչներ` 27-ամյա Ս.Վանյանը և 45-ամյա Ա. Հայրապետյանը նշված գյուղի վարչական տարածքի «100 հեկտար» կոչվող տեղանքում, «Տ-150» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, մերձակա տարածքում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքից նրանց ուղղությամբ կրակ է արձակվել։
Կրակոցներից ջարդվել է տրակտորի դիմային և հետևի հողմապակիները։ Ջարդված դիմապակու կտորները դիպչել են Ա. Հայրապետյանի դեմքին`պատճառելով մարմնական վնասվածքներ: Վերջինս տեղափոխվել է հանրապետական բժշկական կենտրոն։ Նյութերը տրամադրվել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։ Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժինը։

Azerbaijani armed forces open fire on a tractor in Artsakh, injuring a civilian
YEREVAN, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. On November 12, at around 6:00 p.m., the Askeran regional police department received a report that in the administrative area of the village of Khramort, Azerbaijanis fired from firearms at civilians working with a tractor in the field, the Ministry of Internal Affairs of Artsakh reported, adding that the officers of the regional department who went to the scene found out that on the same day at around 16:30, residents of Khramort village, 27-year-old S. Vanyan and 45-year-old A. Hayrapetyan were carrying out agricultural work with a "T-150" tractor in the area called "100 hectares" of the administrative area of the mentioned village, when Azerbaijanis from nearby positions fired in their direction.
The front and rear windshields of the tractor were broken by the shots. Pieces of the broken windshield hit A. Hayrapetyan's face, causing physical injuries. The latter was taken to the Republican Medical Center. The materials were provided to the Russian peacekeeping troops.