Ֆրանսիան պատվիրակություն կուղարկի Հայաստան՝ Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը գնահատելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիական պատվիրակություն կուղարկվի Հայաստան՝ ստեղծված սահմանային իրավիճակը գնահատելու համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիան Լեկորնուն՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ հանդիպմանը:
«Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառմամբ Լեկորնուն տեղեկացրել է, որ ընդունել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին:
«Մենք քննարկել ենք իրավիճակը Ադրբեջանի հետ սահմանին, որտեղ ռազմական գործողությունները պետք է ավարտվեն, և ադրբեջանական ուժերը պետք է վերադառնան իրենց ելման դիրքեր։ Ես հայտարարել եմ Հայաստան ֆրանսիական պատվիրակություն ուղարկելու մասին՝ իրավիճակը գնահատելու համար»,-նշել է Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարը:

Франция направит в Армению делегацию для оценки ситуации, сложившейся в результате агрессии Азербайджана
В Армению будет направлена французская делегация для оценки создавшейся пограничной ситуации.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщил министр обороны Франции Себастьян Лекорню на встрече с министром обороны РА Суреном Папикяном.
В публикации на своей странице в Facebook Себастьян Лекорню написал, что он принял министра обороны Армении Сурена Папикяна.
«Мы обсудили ситуацию на границе с Азербайджаном. Там должны завершиться боевые действия, а азербайджанские силы должны вернуться на исходные позиции. Я объявил об отправке в Армению французской делегации для оценки ситуации», - сообщил министр обороны Франции.