Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազի 2-3 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ արևելյան 2-5մ/վրկ: Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արմավիրում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 14-17 մ/վրկ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ը տեղեկացնում է որ, օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 20-22-ին աստիճանաբար կնվազի 2-3 աստիճանով:
Երևան քաղաքում օգոստոսի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 13-15 մ/վրկ:
Հանրապետության տարածքը շարունակում է գտնվել Իրաքի շրջաններից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում: Պայմանավորված բարձր ջերմային ֆոնով և տեղումների բացակայությամբ՝ հանրապետության նախալեռնային և հովտային գոտիներում այդ օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը Արարատյան դաշտում և Երևանում օգոստոսի 18-19-ին սպասվում է նորմայից բարձր: Խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից մինչև 17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից:

Температура воздуха в Армении постепенно понизится на 2-3 градуса
На территории республики во второй половине дня 19 августа, с 20 по 24 августа ожидается  погода без осадков. Ветер: восточный, с порывами до 2-5 м/с. В предгорьях Арагацотна и Котайка, в Армавире в вечерние часы ожидается усиление ветра до 14-17 м/с. Как передает «Арменпресс», Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды РА сообщает, что с 20 по 22 августа температура воздуха постепенно понизится на 2-3 градуса.
Во второй половине дня 19 19 августа, с 20 по 24, 20-24 августа в Ереване осадков не будет. В вечерние часы ожидается усиление ветра до 13-15 м/с.
Территория республики продолжает находиться под влиянием тропических потоков горячего воздуха из районов Ирака. В связи с высоким тепловым фоном и отсутствием осадков в предгорной и долинной зонах республики в эти дни сохранится пожароопасная обстановка. Интенсивность ультрафиолетового излучения в Араратской долине и Ереване 18-19 августа ожидается выше нормы. С 11:00 до 17:00 часов рекомендуется избегать нахождения под прямыми солнечными лучами.