Դատական նիստից հետո Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Դատական նիստից հետո ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախկին նախագահ Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Վահագն Վերմիշյանի փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացրել է, որ նրան շտապ օգնության բրիգադը տեղափոխել է Էրեբունի բժշկական կենտրոն:
Վահագն Վերմիշյանը ձերբակալվել էր 2020 թվականի փետրվարի 5-ին առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու կասկածանքով, այնուհետև դատարանի որոշմամբ կալանավորվել էր։ Նույն թվականի փետրվարի 27-ին Կառավարության որոշմամբ Վերմիշյանը ազատվել էր ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի պաշտոնից։

После судебного заседания у экс-председателя Комитета по градостроительству Ваагна Вермишяна ухудшилось самочувствие
После судебного заседания у экс-председателя Комитета по градостроительству Ваагна
Вермишяна ухудшилось самочувствие
После судебного заседания у бывшего председателя Комитета по градостроительству Армении Ваагна Вермишяна резко ухудшилось самочувствие. Как сообщает Арменпресс, адвокат Ваагна Вермишяна Александр Кочубаев на своей странице в социальной сети Facebook написал, что бригада скорой помощи доставила его в медицинский центр «Эребуни».
Ваагн Вермишян был арестован 5 февраля 2020 года по подозрению в получении взятки в особо крупном размере, затем был арестован по решению суда. 27 февраля того же года решением правительства Вермишян освобожден от должности председателя Комитета по градостроительству.