Վրաստանի վարչապետն աշխատանքային այցով ժամանել է Հայաստան և Դիլիջանում հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին աշխատանքային այցով ժամանել է Հայաստանի Հանրապետություն: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլի հանդիպումը տեղի է ունեցել Դիլիջան քաղաքում:
Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները նշել են, որ բարձրաստիճան ինտենսիվ շփումները վկայում են հայ-վրացական հարաբերությունների դինամիկ զարգացման և քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակի մասին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Վրաստան համագործակցության օրակարգային հարցերն ու հեռանկարները: Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային իրավիճակի և զարգացումների շուրջ:
Կողմերը վերահաստատել են բարեկամական կապերը հետևողականորեն խորացնելու պատրաստակամությունը և պայմանավորվել շարունակել ակտիվ երկխոսությունը:

Georgian PM arrives in Armenia on working visit, meets with Pashinyan in Dilijan
YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS. Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili arrived in Armenia on a working visit.
The Georgian PM met with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in Dilijan town, the Armenian PM's Office said.
The two PMs said that the high-level intensive contacts show that the Armenian-Georgian relations are dynamically developing and the political dialogue is at a high level.
They discussed issues and prospects on the Armenia-Georgia cooperation agenda.
Views were exchanged also on the regional situation and developments.
The sides reaffirmed the readiness to consistently deepen the friendly ties and agreed to continue the active dialogue.