Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը ոչ ոքի չի սպառնում միջուկային զենքով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը ոչ ոքի չի սպառնում միջուկային զենքով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումի ընթացքում հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Տեղեկությունը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Կրեմլի ղեկավարը նշել է, որ Մոսկվան այդ թեմայով հայտարարություններ կարող է անել միայն Արևմուտքի հայտարարություններին ի պատասխան:
«Հենց որ մենք պատասխանում ենք՝ կառչում են այդ հայտարարությունից և ասում են՝ «տեսեք՝ Ռուսաստանը սպառնում է»: Մենք ոչ ոքի չենք սպառնում: Բայց բոլորն էլ պետք է իմանան՝ ինչ մենք ունենք և որ մենք կկիրառենք, եթե անհրաժեշտ լինի մեր պետության ինքնիշխանությունը պաշտպանելու համար», - ըստ Տելեգրամի ռուսական ալիքներից մեկում տարածված տեսանյութի՝ ասել է Պուտինը:

Putin announces Russia does not threaten anyone with nuclear weapons
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. Russia does not threaten anyone with nuclear weapons, ARMENPRESS reports, citing TASS, the President of the Russian Federation Vladimir Putin stated during the St. Petersburg International Economic Forum.
Putin noted that Moscow can make statements on this issue only in response to the statements of the West.
"As soon as we respond, they cling to those statements and say, 'Look, Russia is threatening.' We do not threaten anyone. But everyone should know what we have, and that we will use if necessary to protect the sovereignty of our state," Putin said in a video posted on one of the Russian Telegram channels.