Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը ոչ ոքի չի սպառնում միջուկային զենքով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը ոչ ոքի չի սպառնում միջուկային զենքով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումի ընթացքում հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Տեղեկությունը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Կրեմլի ղեկավարը նշել է, որ Մոսկվան այդ թեմայով հայտարարություններ կարող է անել միայն Արևմուտքի հայտարարություններին ի պատասխան:
«Հենց որ մենք պատասխանում ենք՝ կառչում են այդ հայտարարությունից և ասում են՝ «տեսեք՝ Ռուսաստանը սպառնում է»: Մենք ոչ ոքի չենք սպառնում: Բայց բոլորն էլ պետք է իմանան՝ ինչ մենք ունենք և որ մենք կկիրառենք, եթե անհրաժեշտ լինի մեր պետության ինքնիշխանությունը պաշտպանելու համար», - ըստ Տելեգրամի ռուսական ալիքներից մեկում տարածված տեսանյութի՝ ասել է Պուտինը:

Россия никому не угрожает ядерным оружием.Путин
Как передает Арменпресс, об этом заявил президент РФ Владимир Путин в ходе Петербургского международного экономического форума. Об этом сообщает ТАСС.
Глава Кремля отметил, что Москва может делать заявления по этому поводу только в ответ на заявления Запада.
«Как только мы отвечаем, они цепляются за это заявление и говорят: ''Смотрите, Россия угрожает''. Мы никому не угрожаем. Но все должны знать, что у нас есть и что мы будем использовать в случае необходимости для защиты суверенитета нашего государства», — заявил Путин в видеотрансляции на одном из российских Telegram-каналов.