ՆԱՏՕ-ին Ֆինլանդիայի անդամակցության հարցը կարող է լուծվել մեկ ամսում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆինլանդիայի վարչապետ Սանա Մարինը հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ին իր երկրի անդամակցության հարցը կարող է լուծվել այս ամսվա ընթացքում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ֆինլանդիայի վարչապետն այս մասին հայտարարել է  ճապոնական «Nikkei» թերթին տված հարցազրույցում:
«Այդ մասին որոշումը կկայացվի այս ամիս։ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու որոշումը կընդունվի մոտ ժամանակներս»,-ասել է Ֆինլանդիայի վարչապետը ։
Ավելի վաղ, Ֆինլանդիան եւ Շվեդիան խոսել են Ուկրաինայում ռազմական գործողության ֆոնին երկարամյա չեզոքությունից հրաժարվելու եւ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հնարավորության մասին:

Finland's accession to NATO can be resolved within a month
YEREVAN, MAY 6, ARMENPRESS. Prime Minister of Finland Sanna Marin stated that the issue of his country's accession to NATO can be resolved this month, ARMENPRESS reports the Prime Minister of Finland said in an interview with the Japanese "Nikkei" newspaper.
"The decision on that will be made this month. The decision to join NATO will be made in the near future," said the Prime Minister of Finland.
Earlier, Finland and Sweden discussed the possibility of renouncing long-term neutrality and joining NATO amid hostilities in Ukraine.