«Ուրալյան ավիաուղիներ»-ը մինչև մարտի վերջ դադարեցնում է թռիչքները դեպի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ուրալյան ավիաուղիներ»-ը հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ մարտի 4-ից մինչև մարտի 26-ը դադարեցնում է թռիչքները դեպի Հայաստան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ընկերությունը գրառում է արել «Տելեգրամ»-ի իր ալիքում:
«Կապված աշխարհաքաղաքական իրադրության հետ՝ «Ուրալյան ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը ստիպված է չեղարկել հետևյալ միջազգային չվերթները. մարտի 4-26-ը՝ ԱՄԷ, մարտի 4-26-ը՝ Հայաստան, մարտի 5-26-ը Ադրբեջան, մարտի 4-26-ը՝ Իսրայել»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ ավիաընկերությունը հայտնել էր մարտի 1-ից Հունգարիա, Իսպանիա, Բուլղարիա, Կիպրոս, Պորտուգալիա և Թուրքիա չվերթները դադարեցնելու մասին՝ կապված եվրոպական երկրների օդային տարածքի փակման հետ:

YEREVAN, MARCH 5, ARMENPRESS. Ural Airlines is suspending its flights to Armenia from March 4 to 26.
“Due to the current geopolitical situation, Ural Airlines has to cancel the following international flights: to UAE, Armenia, Israel from March 4 to 26 and to Azerbaijan from March 5 to 26”, the company said in a statement on social media.
Earlier the airline announced about suspending its flights to Hungary, Spain, Bulgaria, Cyprus, Portugal and Turkey starting March 1 because of the closure of the airspace of European countries.