Ոստիկանությունը Երևանի մանկապարտեզներից մեկում երեխային բռնության ենթարկելու մասին հաղորդում է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունը Երևանի մանկապարտեզներից մեկում դայակների և դաստիարակների կողմից երեխային բռնության ենթարկելու մասին հաղորդում է ստացել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից:
Aravot.am-ըտեղեկություն է տարածել, որ Ա. Հ.-ն հունվարի 31-ին ոստիկանությանը հաղորդում է տվել, որ 2019թ մարտից մինչև 2021թ հոկտեմբերի 14-ը դուստրը՝ Է. Ու-ն հաճախել է Երեւան քաղաքի մանկապարտեզներից մեկը, որտեղ դայակներ Ռ. Ղ.-ն, Ս. Կ.ն եւ դաստիարակներ Ի. Ա-ն եւ Ա. Կ.-ն հաշվի առնելով երեխայի հոր պակիստանցի լինելու հանգամանքը՝ պարբերաբար խմբի երեխաների միջոցով խոշտանգումների են ենթարկել վերջինիս: Նշվում է, որ պարանով ձեռքերը և պարանոցը կապելու եղանակով՝ երկաթյա տաք խաղալիքով այրել են երեխայի կրծքավանդակը, հարկադրել են ուտել հող, խոտ, կղանք, ինչի արդյունքում երեխային պատճառվել է ֆիզիկական ցավ և հոգեկան տառապանք:

“Forced to eat earth, grass and feces”: Yerevan police investigate horrific child abuse case at kindergarten
Trigger warning: This article contains graphic descriptions of child abuse
YEREVAN, FEBRUARY 3, ARMENPRESS. Yerevan police are investigating a child abuse case which allegedly happened at a kindergarten.
According to news reports, a parent filed a police report on January 31 claiming that her daughter was periodically abused by the teachers at a Yerevan kindergarten from March 2019 to October 2021.
The woman claimed that the teachers abused her child “through other children of the group”. The woman alleges that her child was severely abused because "her father is Pakistani."
She claims that her daughter was tortured, her hands and neck were tied, her chest was burnt with a heated metal toy, and that she was “forced to eat earth, grass and feces.”