Բռնությունը չի կարող քաղաքական խնդիրների լուծման ճանապարհ լինել. ՀՀ ԱԳՆ-ն արձագանքել է Ղազախստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անհանգստությամբ և մտահոգությամբ ենք հետևում Ղազախստանում տեղի ունեցող զինված բախումներին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Ահաբեկչական խմբավորումների ներթափանցման մասին լուրերը տագնապալի են։ Խստորեն դատապարտում ենք բռնությունը և համոզված ենք, որ այն չի կարող քաղաքական խնդիրների լուծման ճանապարհ լինել։
Հավատացած ենք, որ անհրաժեշտ է քայլեր ձեռնարկել՝ հետագա բախումները կանխելու և երկրում խաղաղ քաղաքական գործընթացների, այդ թվում և քաղաքացիների՝ խաղաղ հավաքներ անցկացնելու և արտահայտվելու իրավունքի իրացման համար անհրաժեշտ հանդուրժողականության մթնոլորտի վերականգնման ուղղությամբ»,- նշված է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ։

“We strongly condemn the manifestation of violence” – Armenian Foreign Ministry on situation in Kazakhstan
YEREVAN, JANUARY 6, ARMENPRESS. The Armenian Foreign Ministry issued a statement on the situation in Kazakhstan.
“We are following the armed clashes in Kazakhstan with concern. The infiltration of terrorist groups is alarming. We strongly condemn the manifestation of violence, we are convinced that it is not a way for solving political issues.
We believe that steps need to be undertaken for preventing further clashes, restoring the environment of tolerance which is necessary for peaceful political processes in the country, including the exercise of citizens’ right to peaceful rallies and freedom of expression,” it said.