Գնել Սանոսյանը Լիտվայում գործընկերների հետ կքննարկի ենթակառուցվածքների ռազմավարական նախագծեր
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը Լիտվայում մասնակցելու է հոկտեմբերի 21-ին կայանալիք «Տրանսպորտ և լոգիստիկա-2050» տրանսպորտային նորարարության միջազգային համաժողովին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նախարարը հանդես է գալու ելույթով։
Այցի շրջանակում նախարար Սանոսյանը կհանդիպի նաև Լիտվայի կապի եւ տրանսպորտի նախարար Մարիուս Սկուոդիսի, ինչպես նաև Լիտվայի էներգետիկայի նախարար Դաինիուս Կրեյվիսի հետ։
Երկկողմ հանդիպումների ընթացքում նախարարները նախատեսում են քննարկել քաղաքական եւ տնտեսական առավել արդիական հիմնախնդիրներ, ենթակառուցվածքների ռազմավարական նախագծեր՝ կապված տրանսպորտային նորարարությունների եւ թվայնացման հետ։
Համացանցի միջոցով նախատեսված համաժողովին կմիանան նաեւ Վրաստանի, Մոլդովայի տրանսպորտի նախարարները և Ուկրաինայի փոխնախարարը կմասնակցեն  նախարարների «Կանաչ, թվային, մրցունակ տրանսպորտ եւ լոգիստիկա․ որքան հավակնոտ պետք է լինենք զարգացող ոլորտների կարգավորումներում» թեմայով նստաշրջանին, որը վարելու է  Լիտվայի  տրանսպորտի և կապի նախարար Մարիուս Սկուոդիսը:

Гнел Саносян обсудит в Литве со своими коллегами стратегические инфраструктурные проекты
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян в Литве примет участие в Международной конференции по транспортным инновациям «Транспортная логистика-2050», которая состоится 21 октября.
Как передает «Арменпресс», Министерство территориального управления и инфраструктур РА сообщает, что на конференции министр выступит с речью.
В рамках визита Гнел Саносян встретится с министром связи и транспорта Литвы Мариусом Скуодисом, а также министром энергетики Литвы Дайнюсом Кревисом.
Министры планируют обсудить наиболее актуальные политические и экономические вопросы, стратегические инфраструктурные проекты, связанные с транспортными инновациями и цифровизацией.
Министры транспорта Грузии и Молдовы, заместитель министра транспорта Украины в онлайн режиме примут участие в  сессии «Зеленый, цифровой, конкурентоспособный транспорт и логистика. Насколько амбициозными мы должны быть в регулировании развивающихся отраслей», которую будет вести министр транспорта и связи Литвы Мариус Скуодис.