Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի թագավորին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Իսպանիայի Թագավորության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից, Արմեն Սարգսյանը մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Իսպանիայի հետ վստահության և հարգանքի վրա հիմնված համագործակցության խորացումը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում։
«Լիահույս եմ, որ հաստատված կառուցողական երկխոսությունն առավել կընդլայնվի, և Իսպանիան կշարունակի գործուն աջակցություն ցուցաբերել Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների հետագա զարգացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- ասված է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

Armenian President congratulates King Felipe VI of Spain on National Day
YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to King Felipe VI of Spain on the National Day, the Presidential Office told Armenpress.
In his letter President Sarkissian said that Armenia attaches importance to the deepening of the cooperation with Spain, which is based on trust and respect, in areas of mutual interest.
“I hope the established constructive dialogue will further expand, and Spain will continue providing practical support to the further development of the Armenia-EU relations for the benefit of our peoples”, the letter reads.