Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այց կկատարի Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 8-ին պաշտոնական այց կկատարի Վրաստան: Փաշինյանն այս մասին հայտնեց ԱԺ-ում կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ ունեցած ելույթում:
ՀՀ վարչապետը ընդգծեց Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարբաշվիլիի շահագրգիռ գործունեությունը հայ-վրացական տնտեսական համագորխակցությունը ակտիվացնելու գործում:
«Չեմ կարող չհիշատակել վարչապետ Ղարիբաշվիլիի անձնական ներդումը հունիսի 12-ին մեր գերիների վերադարձը կազմակերպելու գործում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Փաշինյանը:

ЕРЕВАН, 24 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Премьер-министр РА Никол Пашинян 8 сентября посетит Грузию с официальным визитом. Об этом Пашинян заявил в своем выступлении во время обсуждения правительственной программы в Национальном Собрании.
Премьер-министр РА подчеркнул заинтересованность Премьер-министра Грузии Ираклия Гарбашвили в активизации армяно-грузинского экономического сотрудничества.
«Не могу не отметить личный вклад премьер-министра Гарибашвили в организацию возвращения наших пленников 12 июня», - сказал Пашинян, сообщает Арменпресс.