Արշակ Կարապետյանն ու Ռուստամ Մուրադովը քննարկել են իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի խաղաղապահ ստորաբաժանման ղեկավար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
ՌԴ խաղաղապահ ստորաբաժանման ղեկավարը շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին պետական բարձր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՌԴ խաղաղապահ առաքելությանն առնչվող ընթացիկ հարցեր, ինչպես նաև՝ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին:

Аршак Карапетян и Рустам Мурадов обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе
5 августа министр обороны Республики Армения Аршак Карапетян принял командующего миротворческим подразделением Вооруженных сил Российской Федерации в Арцахе генерал-лейтенанта Рустама Мурадова. Об этом «Арменпресс» сообщили в Минобороны РА.
Глава российского миротворческого подразделения поздравил министра обороны со вступлением на высокую государственную должность.
В ходе встречи были обсуждены текущие вопросы, связанные с российской миротворческой миссией, а также ситуация на армяно-азербайджанской границе.