Ադրբեջանական ԶՈւ-ն Երասխի հատվածում թիրախային կրակ է արձակել սնունդ տեղափոխող մեքենայի վրա. տուժածներ չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, հուլիսի 31-ին, ժամը 18:10-ից մինչև 18:50-ը, հերթական անգամ դիմել են սադրանքի`տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներով կրակ բացելով հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
«Մասնավորապես` թիրախային կրակ է արձակվել թիկունքային ապահովման (սնունդ տեղափոխող) մեքենայի վրա` լրջորեն վնասելով այն: Հայ դիրքապահների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմից տուժածներ չկան»,- նշում են ՊՆ-ից:
Ժամը 22։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների լիարժեք վերահսկողության ներքո։

YEREVAN, JULY 31, ARMENPRESS. Armenian military positions in Yeraskh once again came under Azerbaijani gunfire on July 31 between 18:10 and 18:50. The Armenian Ministry of Defense said the Azeri side used various caliber firearms in the provocation.
“In particular, targeted fire was opened at a utility vehicle (food transport), seriously damaging it. The enemy fire was suppressed after the counteractions of the Armenian units. There are no victims on the Armenian side,” the Armenian Ministry of Defense said in a statement.
The situation at the Armenian-Azerbaijani border was reported to be “relatively stable” as of 22:00.