«Հայաստան» հիմնադրամը Արցախում նոր ծրագրեր է սկսում. Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է կառույցի ներկայացուցչին
«Հայաստան» հիմնադրամը Արցախում նոր ծրագրեր է սկսում. Արայիկ Հարությունյանն
ընդունել է կառույցի ներկայացուցչին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ԱՊՐԻԼԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 14-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի փոխտնօրեն Արարատ Խլղաթյանին և ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Հիմնադրամի հովանավորությամբ Արցախում իրականացվող շինարարության ընթացքն ու նոր սկսվելիք ծրագրերը: Կառույցի փոխտնօրենը տեղեկացրել է, որ Ստեփանակերտում մի քանի բազմաբնակարան շենքերի կառուցման մրցույթներ են հայտարարված, նախագծման փուլում են Ասկերանի շրջանում մի քանի նոր բնակավայրեր: Լրացվել է այն համայնքների շարքը, որոնք առաջիկայում մայրուղիներին կապող ասֆալտապատ ճանապարհներ կունենան:
Նախագահ Հարությունյանը իր խոսքում կարևորել է հատկապես Կարմիր շուկա բնակավայրում իրականացվելիք շինարարական աշխատանքները: Հաշվի առնելով բնակավայրի ռազմավարական նշանակությունը՝ Հիմնադրամն այնտեղ 100 տուն կառուցելու հովանավորություն է ստանձնել, որոնց հողային աշխատանքները սկսվելու են առաջիկա օրերին:

STEPANAKERT, APRIL 14, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received on April 14 deputy director of the Hayastan All-Armenian Fund Ararat Khlghatyan and Artsakh’s minister of urban development Aram Sargsyan, the Presidential Office told Armenpress.
The ongoing construction works and the upcoming projects in Artsakh were discussed at the meeting. The deputy director of the Fund informed that tenders have been announced for construction of several residential buildings in Stepanakert, the capital of Artsakh.
President Harutyunyan attached importance to the construction works to be carried out in the Karmir Shuka settlement. Taking into account the strategic importance of the settlement, the Fund has sponsored construction of 100 homes there which will launch soon.