Պուտինն ու Փաշինյանը կքննարկեն ռազմավարական գործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում ապրիլի 7-ին Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կքննարկեն երկու երկրների ռազմավարական գործընկերությանն առնչվող հարցեր: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Նախատեսվում է քննարկել ռուս-հայկական ռազմավարական գործընկերության և համագործակցությանն առնչվող ակտուալ հարցեր, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն միավորումներում փոխգործակցության հեռանկարները»,- ասվում է Կրեմլի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Պուտին-Փաշինյան հանդիպման մասին հայտարարել էր նաև ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ նշելով, որ քննարկվելու է Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև եռակողմ պայմանավորվածությունների ու եռակողմ փաստաթղթի կյանքի կոչման ընթացքը, ինչպես նաև հարցեր՝ կապված Անդրկովկասում տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, Հայաստանում սկսված ընտրական գործընթացի, ռուս-հայկական համագործակցության ակտուալ հարցերի հետ:

Pashinyan, Putin to discuss development of strategic partnership at upcoming Moscow meeting
YEREVAN, APRIL 5, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will discuss issues relating to the strategic partnership of the two countries during their meeting in Moscow on April 7, the Kremlin press service reports.
“It is expected to discuss relevant issues relating to the Russian-Armenian strategic partnership and cooperation, as well as the collaboration prospects in the integration unions within the Eurasian space”, the statement says.
Earlier Russian presidential spokesperson Dmitry Peskov stated that Putin and Pashinyan will discuss the implementation process of the trilateral agreements and the trilateral document signed between Armenia, Russia and Azerbaijan, as well as issues relating to the unblocking of the transportation infrastructure in South Caucasus, the electoral processes in Armenia and the bilateral partnership.