Երևանի տրանսպորտային ցանցի համար ավտոբուսների արտադրության մրցույթը կմեկնարկի դեկտեմբերին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևան քաղաքի տրանսպորտային ցանցի համար ավտոբուսների արտադրության մրցույթը մեկնարկելու է 2020 թվականի դեկտեմբերին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ավագանու նիստի ժամանակ ասաց Երևանի փոխքաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը:
«Առաջին մրցույթին մասնակցել էր երկու կազմակերպություն, սակայն այն չեղարկվել էր, քանի որ դրանցից մեկի տեխնիկական բնութագրերը չէին համապատասխանել, իսկ մյուսը կարևոր փաստաթղթեր չէր ներկայացրել: Կարծում եմ, որ երկրորդ մրցույթը կհայտարարվի մինչև դեկտեմբերի 10-ը, և այն կլինի երկու փաթեթով»,- նշեց Սարգսյանը և հավելեց, որ այս ընթացքում Երևանի քաղաքապետի հետ աշխատել են 7.5-8.5 մ երկարությամբ ավտոբուսներ ձեռք բերելու ուղղությամբ:
Նրա խոսքով՝ որոշ խնդիրներ լուծելուց հետո նույնպես կհայտարարվի մրցույթ, որպեսզի համալրվի Երևանի ավտոբուսների կայանը:

Тендер на производство автобусов для транспортной сети Еревана запланирован на декабрь
Тендер на производство автобусов для транспортной сети города Еревана запланирован на декабрь 2020 года.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на заседании Совета старейшин заявил заместитель мэра Еревана Грачья Саркисян.
“В первом тендере участвовали две компании, но он был отменен, так как технические условия одной из них не соответствовали требуемым, а другая не представила соответствующих документов. Я думаю, что второй тендер будет объявлен до 10 декабря, он будет по двум пакетам”, - сказал Саркисян и добавил, что в течение этого времени они с мэром Еревана работали над приобретением автобусов длиной в 7.5 - 8.5 м.
По его словам, после решения некоторых проблем будет объявлен тендер и на пополнение ереванского автовокзала.